سه یادگاری از سه یادگار
64 بازدید
تاریخ ارائه : 5/22/2014 10:23:00 AM
موضوع: تبلیغ

در ذیل، به سه مطلب از سه مرجع تقلید در سایت «شفقنا» اشاره می‌شود:

آیت‌الله وحیدخراسانی: این سران کشورها و ابرقدرت‎هایی که این همه در دنیا جار و جنجال به پا می‎کنند فراموش می‎کنند که از لقاح اول و اسپرم در تخمکی قرار گرفتند که با ذره بین هم دیده نمی‎شود و پس از چند سال عمر دوباره از بین خواهند رفت؛ آنها این سیر را فراموش کرده‎اند که این گونه برای مردم و نظام خلقت و خدا عربده کشی می‎کنند. اگر کسی این سیر را ببیند و دقت کند عزیز می‎شود و زندگی‌اش تغییر پیدا می‎کند و از همه مهمتری خشییت پیدا می‎کند؛ چیزی که بسیاری از مردم آن را فراموش می‎کنند. نتیجه این بحث آن است که بفهمیم که هیچ نمی‎فهمیم و بدانیم که هیچ نمی‎دانیم و هیچ نیستیم.

آیت‌الله جوادی آملی: وسوسه چیز بدی نیست هر کسی به هر جایی رسیده است به برکت وسوسه رسیده است بدین صورت که وسوسه‌ای بوده و فرد جهاد کرده تلاش کرده،‌ تهذیب نفس کرده و با آن نفس خودش و وسوسه مخالفت کرده و عماره بالسوء را به عماره بالخیر تبدیل کرده ‌است و به کمال رسیده است بر این اساس تا وسوسه نباشد کمال محقق نمی‌شود.

آیت‌الله صافی‌گلپایگانی: ابعاد مختلفی در مسأله مهدویت مطرح است که مهمترین و محور همه آنها، ‌اخلاق مهدوی و ولایی است یعنی مردمی که ادّعای انتظار حضرت را دارند و خود را منتظر ایشان می دانند باید به اخلاق آن حضرت متخلّق بوده و برای دیگران، الگو و نمونه باشند که هر چه اخلاق اسلامی در جامعه پر رنگ تر شود، اسباب ظهور بیشتر خواهد شد.