مشخصات فردی و زندگینامه
نام:سید مهدی
نام خانوادگی:نریمانی زمان آبادی
شهرت:سید مهدی
پست الکترونیک:mybox62@gmail.com
آدرس وب سایت:http://smnarimani.vcp.ir/
آدرس وب سایت:http://narimani.blog.olgou.ir/
نخصص ها:فقه و اصول ، تفسیر ، اقتصاد

زندگی نامه

همزمان با ولادت امام عصر (عج) سال 1362 در خانواده‌ای مذهبی در شهر تهران به دنیا آمدم. نخست در شهر تهران وسپس مدت کوتاهی در دیار دمشق زندگی کردم.

تحصیلات ابتدایی و راهنمایی خود را در شهرهای قم و اصفهان به پایان رساندم و سپس برای تحصیل در حوزۀ علمیه، به همراه خانواده – حامیان پاک و همیشگی‌ام- رهسپار مشهد مقدس شدم.

از سال 1376 وارد حوزۀ علمیه شدم، و به صورت آزاد، موفق شدم سطح یک حوزۀ علمیه را طی چهار سال سپری کنم، در ادامه تا سال 1384 سطح دوم و سوم حوزۀ علمیه را نیز به پایان رساندم و در سال۱۳۹۳ دکترای فقه و مبانی حقوق از دانشگاه فردوسی گرفتم.

همان سال وارد درس خارج فقه استاد بزرگ مرحوم آیت الله میرزا علی فلسفی (رحمه الله) شدم، پس از فوت ناگهانی ایشان در روز تاسوعای حسینی، مجبور به انتخاب درس جدید شدم، و در درس برخی بزرگان از جمله حضرات آیات: سید عز الدین زنجانی(رحمه الله)، سیدحسن مرتضوی، و سیدمهدی موسوی‌خلخالی، مهدی مروارید، رجبعلی رضازاده (حفظهم الله)، شرکت کردم.

به غیر از دروس متداول حوزه های علمیۀ شیعی کتب زیر را نیز گذرانده‌ام؛

ادبیات عرب: الممتع؛ الانصاف فی مسائل الخلاف؛ همع الهوامع فی شرح جمع الجوامع؛ شرح کافیه؛ شرح شافیه؛ شرح تصریف؛ قطرالندی وبل الصدی؛ شذورات الذهب؛ و …

قرآن و علوم قرآنی: یکدور تجزیه و ترکیب قرآن؛ واژه های قرآنی بر اساس روایات و لغت؛ قرآن صامت در لسان قرآن ناطق؛ مجمع البیان؛ کنز الدقائق؛ البرهان فی تفسیر القرآن؛ المیزان؛ الاتقان؛ النشر فی قرائات العشر؛ اتحاف فضلاء البشر؛ و …

حدیث و فقه و اصول: هدایة الأمة؛ بصائر الدرجات؛ توحید مفضل؛ و فقه الرضا (ع)؛ و… در خلال این سالها در کنار تحصیل علوم دینی، از تدریس و نگارش غافل نماندم، از همین رهگذر برخی دروس حوزۀ علمیه را تدریس کردم، از جمله: «کتب مختلف ادبیات عرب (صرف ساده، صرف میر، تصریف، شرح تصریف، هدایه، سیوطی، مبادی العربیه و …)»، «تجزیه و ترکیب قرآن»، «القواعد الفقهیه»، «واژه های قرآن»، «تاریخ اسلام (کتابهای مختلف)»، «المنطق»، «اللمعة الدمشقیة»، «أصول الفقه»، «تاریخ فقه و فقها»، «فقه تطبیقی» و «اصول استنباط». در زمینۀ نگارش نیز بیش از هشتاد مقاله به رشتة تحریر در آوردم که برخی از آنها چاپ شده، وبرخی در دست چاپ است، وتعدادی از آنها نیز در دست نگارش و ویرایش است.